Hvězdárna
Valašské Meziříčí
SPOLEČNÁ DATABÁZE
STRATOSFERICKÝCH LETŮ
Slovenská organizácia
pre vesmírne aktivity (SOSA)
   

Nacházíte se: Úvodní stránka » Projekt SP-VONT » Spolupráce přes hranice

Spolupráce přes hranice

Češi a Slováci spojili síly při rozvoji vzdělávání a výzkumu stratosféry

K realizaci velmi nezvyklých vzdělávacích aktivit a spolupráce přistoupily Hvězdárna Valašské Meziříčí, příspěvková organizace, a nezisková Slovenská organizácia pre vesmírne aktivity se sídlem v Bratislavě. Obě organizace spojují společné vzdělávací aktivity v oblasti přírodních věd, techniky a technologií se zaměřením na kosmickou techniku a její praktické využívání. Díky společnému projektu spolufinancovanémi z Fondu mikroprojektů Operačního programu příhraniční spolupráce Slovenská republika – Česká republika 2007–2013 začaly rozvíjet společné přeshraniční aktivity a připravily zajímavé programy.

Cílem společného projektu byl rozvoj přeshraniční spolupráce v oblasti vzdělávání v přírodních vědách a technice netradičními formami. Realizovaný projekt si mimo jiné kladl za cíl společným úsilím obou partnerů připravit a vypustit čtyři stratosférické balóny s připravenými experimenty. Dva lety sloužily k ověření používaných technologií. Balóny nesly na svých přístrojových gondolách vědecké experimenty. Zbývající dva lety byly určeny pro vynesení studentských experimentů, vybraných v soutěži.

Kromě toho se uskutečnila dvě pracovní setkání žáků a studentů se zájmem o kosmonautiku, astronomii, meteorologii, techniku a obecně o přírodní vědy, z nichž jedno se uskutečnilo na Slovensku a druhé v příhraniční oblasti České republiky. Dále byly připraveny  velmi zajímavé vzdělávací a motivační programy pro školy s tematikou významu a přínosů stratosférických letů, výzkumu i práce mladých lidí v tomto oboru.


Tato stránka je vytištěna z webu stratolety.astrovm.cz
Těšíme se na Vaši návštěvu.
WebArchiv Hvězdárna Valašské Meziříčí, příspěvková organizace, Vsetínská 78, 757 01 Valašské Meziříčí Příspěvková organizace Zlínského kraje. Telefon: 571 611 928, E-mail: info@astrovm.cz, Vyrobil: WebConsult.cz
Jak chráníme Vaše osobní údaje